Nacházíte se: Severní Čechy / Krkonoše

Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše

Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - pohled na celou školu, ubytování střediska je v levé části v podkroví
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - Tunel pokoj celkem pro 6 osob, sociální zařízení společné na chodbě Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - Akvárium celkem pro 6 osob, sociální zařízení společné na chodbě Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - Depo celkem pro 11 osob, sociální zařízení společné na chodbě Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - Trucovna celkem pro 4 osoby, sociální zařízení společné na chodbě Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov, Krkonoše - Hilton pro celkem 7 osob, společné sociální zařízení mimo pokoj
Středisko ekologické výchovy SEVER v Horním Maršově nabízí možnost využití svých prostor pro školní kolektivy, semináře, akce pro veřejnost, firemní nebo sportovní akce v atraktivním prostředí východních Krkonoš.

Cena od: 180,- Kč

za osobu / 1 noc   Podrobnější ceník >>

Kapacita objektu: 30
Počet pokojů: 5
Minimální délka pobytu: 1
Minimální obsazenost: 15

Kontakt na ubytovatele:

Email:
Telefon: +420 739 203 207
Web: http://www.dotek.eu/Ubytovani-ve-stredisku-SEVER.html

Poloha ubytovacího zařízení:

Adresa: Malá ulička 89
Obec: Horní Maršov
PSČ: 542 26

GPS: 50.6571369N, 15.8225269E
Zobrazit na Mapy.cz >>

Co nabízíme: K dispozici je část prostor základní školy zahrnujících 5 pokojů s cca 30 lůžky. WC a koupelny jsou umístěny na společném patře. K dispozici je zařízená kuchyňka, klubovna – výuková místnost s možností využití projektoru, notebooku a interaktivní tabule a jídelna pro 30 osob.

Nabízíme také stravování – snídaně na objednávku se podávají v jídelně SEVERu. Zvolit ale můžete i stravování v domě DOTEK, cca 5 minut pěšky od střediska SEVER.

V případě potřeby větších prostor pro konání akce zprostředkujeme pronájem velkého sálu v místní škole (na stejném patře jako se nachází ubytovací středisko), pronájem tělocvičny nebo fotbalového hřiště, obojí se nachází 3 minuty chůze od střediska SEVER.

Podrobnější ceník

Ceník ubytování středisko školy

Ubytování středisko dospělý 180 Kč osoba/noc

Ubytování středisko - děti do 10 let 125 Kč osoba/noc

Pronájem celého střediska - akce pro dospělé 4000 Kč + 50 Kč za každého ubytovaného/noc

Pronájem celého střediska - akce pro mládež (70% ubytovaných pod 15 let) 2000 Kč + 25 Kč za každého ubytovaného/noc

Zapůjčení techniky (diaprojektor, interaktivní tabuli, notebook, video přehrávač, audio přehrávač, video kameru, diktafon, flipchart, meotar) 500 Kč/den

Zapůjčení kuchyňky 500 Kč/den

Jednorázový příplatek za první noc na akci (nehradí se při spaní ve vlastních psacích pytlích nebo vlastním povlečení) 50 Kč osoba/noc

Plná penze v jídelně na DOTEKu 210 Kč/den

Polopenze v jídelně na DOTEKu od 130 Kč/den

Snídaně v jídelně na DOTEKu 60 Kč/den

Oběd v jídelně na DOTEKu 80 Kč/den

Večeře v jídelně na DOTEKu 70 Kč/den

Snídaně lze objednat i pro jednotlivce, polopenze a plné penze při objednávce minimálně deseti plných porcí.

Možnosti v okolí

Okolí

Horní Maršov je historickým centrem východních Krkonoš. Leží v údolí řeky Úpy, na úpatí „zlatých“ Rýchor s posledním kouskem krkonošského pralesa, a tvoří bránu do národního parku. Malebná krajina východních Krkonoš je vhodná pro pěší turistiku i cykloturistiku, v zimních měsících jde o výhodnou základnu pro sjezdové i běžecké lyžování. Hned pod DOTEKem je zastávka autobusů, včetně cyklo- a skibusů, obcí prochází známá krkonošská běžkařská magistrála a DOTEK sám je východištěm značené turistické trasy propojující oblast Černé hory s masivem Rýchor. V dosahu několika kilometrů se nachází nejvzácnější místa Krkonoš, jako je Černohorské rašeliniště, Sněžka a Obří důl s vodopády, lavinovými drahami a Krakonošovou a Čertovou zahrádkou, i tradiční cíle cestovního ruchu, jako je Pec pod Sněžkou (8km) nebo Janské Lázně (6km).

Cíle pro pěší a cyklistické výlety v okolí

Po značených trasách a po našich zážitkových Cestách na DOTEK můžete navštívit pěšky či na kole řadu zajímavých míst v okolí – některá jsou vzdálena jen pár set metrů, jiná jsou vhodná na delší výlet. Zažitkové cesty propojuje myšlenka ekologicky šetrného turismu.

Obec Horní Maršov

SEVER sídlí v jedné z nejstarších obcí východních Krkonoš (1. písemná zmínka pochází již z roku 1466). Ta se může pochlubit hned dvěma výjimečnými kostely, oba jsou zasvěceny Nanebevzetí Panny Marie. Ten renesanční je nejstarší stavební památkou východních Krkonoš, novogotický zase dílem významného architekta Josefa Schulze. Klíče k nově zrekonstruovanému renesančnímu kostelu si můžete zapůjčit v našem Infokoloniálu, popřípadě si objednat komentovanou prohlídku. Významnou dominantou obce je i zámeček v novorenesančním stylu a půvabná secesní radnice na náměstí, s kašnou zakončenou sochou Spravedlnosti. Zajímavé historické události této obce poznáte nejlépe jako účastníci dvou questů, které zdarma získáte v Infokoloniálu DOTEK, nebo na webových stránkách obce.

Romantický hrádek Aichelburg

Lesní hrádek postavený jako pomník vděčným lesním personálem Bertholdovi hraběti Aichelburgovi, který místní panství vlastnil v 1. polovině 19. století. Na svou dobu byl hrabě velmi pokrokový, zajímal se o život svých poddaných a ti na něj po jeho tragickém skonu nezapomněli. Strhující příběh této zajímavé osobnosti východních Krkonoš se dozvíte v našem questu. Klíče od tohoto romantického místa půjčuje nedaleké  infocentrum Veselý výlet.

Albeřická jeskyně a muzeum Vápenka

Nejdelší jeskyně krkonošského národního parku s podzemním jezerem, kterou místní speleologové zatím objevili, měří sice jen 250 metrů, její zatopené chodby však stále ukrývají mnohá tajemství. Běžný návštěvník může sice spatřit jen vchod do této vápencové jeskyně, o životě na povrchu se ale dozví jen pár kroků od něj. Zde v Albeřicích, na památkové chráněné osmiboké kamenné věži šachtové vápenky z 19. století, stojí moderní muzeum, které atraktivní formou starých fotografií a zajímavých textů zachycuje životy bývalých obyvatel a spojuje je s konkrétními událostmi tohoto turisticky velmi oblíbeného místa. Složitě komponovaná struktura jednotlivých příběhů osloví náročného návštěvníka hned ve 4 jazycích, expozici si lze ale prohlédnout i zběžně, jako zajímavý obrazový materiál k místu. Děti se zatím zabaví s hravými obrázky Albeřic a mapou východních Krkonoš. Stačí si zapůjčit klíč v infocentru Veselý výlet a vydat se z Horního Maršova na 6km dlouhou cestu za poznáním.

Rýchorský prales

Jeden z nejstarších zachovalých krkonošských lesů roste právě na Rýchorách, hřebenu mezi Horním Maršovem, Svobodou nad Úpou a Žacléřem. Bizarně pokroucené buky, původní „rodiny“ letitých smrků s větvemi až na zem, cenné byliny a všudypřítomný mech vytváří v tomto lese trvalé zelené příšeří, jehož unikátní atmosféru vyhledávají především fotografové a ti, kteří si při svých toulkách nejvíce cení klidu, ticha a samoty.

Černohorské rašeliniště

Až 6 000 let staré rašeliniště lesního typu zabírá desítky hektarů území mezi Černou a Světlou horou, výchozím místem prohlídky je horní stanice lanovky z Janských Lázní na Černou horu. Povalové chodníky a informační tabule naučné stezky umožňují pěším návštěvníkům detailně poznat vznik a fungování tohoto jedinečného území/ekosystému, a zároveň si prohlédnout nejcennější krajinu v I. a II. zóně národního parku.   

Křížová cesta na Starou horu

Jen 200m od infocentra Veselý výlet v Horním Maršově začíná historická křížová cesta, dnes osazená smaltovanými obrazy současného českého výtvarníka Aleše Lamra. Své návštěvníky zavede do osady Stará Hora, kde je k vidění nejzachovalejší soubor lidové architektury v Krkonoších. Jako třeba chalupa č.p. 10, ve které po staletí žila rodina Benschova, a opodál stojící kaple sv. Anny, kterou zde tato rodina nechala v roce 1752 postavit.

Lysečinská jehla a kaple Narození Páně

Pohodlná cesta z Horního Maršova do Albeřic ležících na samých hranicích s Polskem nabízí i jednu speciální „geologickou“ zastávku – Lysečinskou jehlu. Tento 8 m vysoký skalní útvar vznikl selektivním zvětráváním okolních vápenců a v Krkonoších se jedná o jev zcela ojedinělý. Dalším zajímavým zastavením je kaple Narození Páně, kousek od boudy Večerka. Na přelomu tisíciletí byla z naprosté ruiny znovu postavena a vyzdobena náročnou, avšak trvalou technologii malbou do syrové omítky. Ve výjevu narození Páně kráčejí z levé strany krkonošští horalé a z pravé strany koledníci z celého křesťanského světa, v klenutém stropu je vykresleno 27 andělů.

Parametry ubytování:


Typ ubytování: Rekreační středisko

Stravování: bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze, kuchyň společná

Typ dovolené: Dovolená s dětmi, Dovolená na horách, Levné ubytování, Aktivní dovolená, Cyklo dovolená, Dovolená se psem, Víkendové pobyty, Firemní a skupinové pobyty

Chcete-li se zeptat na cokoliv o tomto ubytování, stačí vyplnit níže uvedený formulář a stisknout tlačítko ODESLAT. Váš dotaz bude odeslán na e-mail provozovatele ubytování.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Váš dotaz:
 

... žádný příspěvek k tomuto ubytování ...


Úvodní strana
Pro provozovatele ubytování: