Nacházíte se: Jižní Čechy / Šumava

PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě

PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě
PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA, Nové Hutě
Ubytování v rodinném penzionu s celoročním provozem. Nabízíme apartmány a 2, 3 a 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V každém pokoji je k dispozici televize. Ideální letní a zimní dovolená pro rodiny i s dětmi. Nově otevřená restaurace s domácí kuchyní.

Cena od: 350,- Kč

za osobu / 1 noc   Podrobnější ceník >>

Cena zahrnuje: Wifi

Kapacita objektu: 33 osob
Počet pokojů: 13

Kontakt na ubytovatele:

Email:
Telefon: +420 724 358 974
Web: http://www.ukarla.cz

Poloha ubytovacího zařízení:

Adresa: Nové Hutě 6
Obec: Nové Hutě
PSČ: 38501

GPS: 49.0345111N, 13.6472261E
Zobrazit na Mapy.cz >>

Ubytování s polopenzí.
Vhodné pro motorkáře s možností úschovy motorek.

PENZION VOZZÝK - restaurant U SABATA v obci Nové Hutě se nachází v centrální části Šumavy na rozhraní Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava v nadmořské výšce 1080 m.

Zdejší krásné a zachovalé přírodní prostředí poskytuje velké možnosti k zimní a letní rekreaci. Letní období láká návštěvníky k výletům do blízkého, ale i vzdálenějšího okolí, sběru hub a lesních plodů.

V zimě je k dispozici velké množství stále udržovaných vleků a široký výběr běžeckých tratí různých náročností.

Celoroční ubytování na Šumavě nabízíme ve dvou, tří, a čtyř standardně vybavených pokojích.V rámci ubytování poskytujeme polopenzi (snídani a večeři). Dále máte k dispozici kolárnu, lyžárnu, zpevněné parkoviště, hřiště, dětské hřiště, venkovní posezení a ohiště. V letní sezóně je možno na hřišti hrát fotbal, nohejbal, volejbal a další míčové hry.

Ubytování v rodinném penzionu s celoročním provozem. Nabízíme pokoje a apartmán  a 2, 3 a 4 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. V každém pokoji je k dispozici televize. Ideální letní a zimní dovolená pro rodiny i s dětmi. Nechybí u nás ani možnost připojení k internetu ZDARMA.

Vybavení a služby

Popis a přehled vybavení pokojů:

1. patro

č. 1 - dvojlůžkový (malý)
č. 2 - čtyřlůžkový dvoj pokoj
č. 3 - dvojlůžkový pokoj s palandami
č. 4 - dvojlůžkový pokoj (od sebe)
č. 5 - dvojlůžkový pokoj (od sebe)
č. 6 - dvojlůžkový pokoj (u sebe)
č. 7 - dvojlůžkový pokoj (u sebe)
č. 8 - dvojlůžkový s palandami

2. patro

č. 10 - třílůžkový pokoj
č. 11 - pětilůžkový pokoj
č. 12 - dvojlůžkový pokoj (u sebe) (velký)
č. 13 - dvojlůžkový pokoj (u sebe)
č. 15 - třílůžkový pokoj   

VŠECHNY POKOJE JSOU S VLASTNÍM SOCIÁLNÍM ZAŘÍZENÍM.

Dále poskytujeme:

  • Úschovna kol a lyží v ceně pobytu.
  • Parkování u penzionu zdarma.
  • K dispozici 2x dětská dřevěná postýlka.
  • Pro ozdravné pobyty a lyžařské výcviky poskytujeme slevy.
  • Po celém penzionu je zaveden vlastní internet
  • Bližší informace o ubytování a cenách poskytujeme telefonicky nebo e-mailem.

Stravování

Nově otevřená restaurace s domácí kuchyní.

Ubytování s polopenzí.

Podrobnější ceník

Dospělí

Ubytování noc/os - 350 Kč
Ubytování se snídaní noc/os - 470 Kč
Polopenze noc/os - 590 Kč

DĚTI do 10 let
Ubytování noc/os - lůžko - 350 Kč
Ubytování noc/os se snídaní - 400 Kč
Polopenze noc/os - 450 Kč
Ubytování bez lůžka - 150 Kč
Možnost postýlky - 150 Kč

Poplatek za psa (kočku) - 100 Kč
Poplatek pro OÚ 18-69 let - 10 Kč

STORNO POPLATKY:

30-14 dnů před nástupem 50%
13- 7 dnů před nástupem 80%
100% z ceny 6 dnů a méně před nástupem, nebo ukončí-li se pobyt dříve než bylo domluveno.

Storno rezervace musí být předáno písemně a nabývá účinnost v den, kdy bylo obdrženo.

Odřeknete-li pobyt z vážných důvodů je možné si domluvit náhradní volný termín, vše dle dohody.

Možnosti v okolí

Jedinečná přírodní hodnota Šumavy, která spolu se sousedním Bavorským lesem v Německu tvoří jedno z posledních, civilizací jen málo narušených souvislých území v Evropě, byla oceněna v roce 1963 vyhlášením CHKO Šumava. Naplnilo se tím mnohaleté úsilí skupiny nadšenců a milovníků přírody a uprostřed Evropy vznikl ojedinělý souvislý přírodní celek, plný rozmanitých přírodních útvarů – slatí, jezer, horských hřbetů, lesů i náhorních planin.

Pro rozmanitost různých vývojových stádií, pestrost krajinné skladby i mimořádnou dochovanost a nespornou krajinnou krásu je tento celek oceňován uznávanými světovými odborníky a jeho hodnota bude do budoucna ještě stoupat. Po vyhlášení Národního parku Šumava ve vnitřních hranicích chráněné krajinné oblasti v roce 1991 má CHKO Šumava rozlohu 99 624 hektarů. Z toho tvoří 27,4 % zemědělská půda, 57,6 % lesy, 0,4 % zastavěná území a 14,6 % sukcesní plochy. Nejvyšším místem CHKO je vrcholek Boubína – 1362 m.n.m.

Původní systém dobrovolných ochránců přírody byl na území CHKO Šumava postupně doplňován profesionálními pracovníky, sídlícími dnes ve společné Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava ve Vimperku.

Na území CHKO leží mnoho významných přírodních lokalit, které potřebují zvláštní ochranu a které se zároveň těší mimořádné pozornosti návštěvníků. Na Vimpersku a v jeho okolí jsou to např. národní přírodní rezervace Boubínský prales (vyhlášen rezervací již v r. 1858), Bílá strž s třináctimetrovým vodopádem nebo Černé a Čertovo jezero, přírodní rezervace Amálino údolí, Čertova stráň, Datelovská strž, Losenice, Nebe, Milešický prales nebo Zhůřská pláň a přírodní památky Blanice (největší evropská populace perlorodky říční), Královský hvozd (pralesovité zbytky smíšených horských lesů) nebo Poušť (mimořádná koncentrace mravenců Formica polyctena).

V CHKO Šumava žijí desítky ohrožených druhů živočichů a rostlin. Z nejznámějších zvířat to jsou např. zmije obecná, strakapoud bělohřbetý, tetřev hlušec, rys ostrovid nebo netopýr velkouchý.

Nejhodnotnějším přírodním krásám Šumavy se v roce 1991 dostalo nepřísnější ochrany vyhlášením Národního parku Šumava. Ten zahrnul centrální část šumavského pohoří podél hranice s Německem a částečně i s Rakouskem a pojal pod svá křídla většinu nejcennějších přírodních lokalit Šumavy – rozsáhlé náhorní planiny s rašeliništi, divoká údolí Vydry a Křemelné, vysokohorské polohy pohraničního hřebene, ledovcová jezera Plešné, Prášilské a Laka, údolní rešeliniště v údolí Vltavy i ostrůvky pralesovitých zbytků původních smíšených lesů na Stožci, na Smrčině, na Plechém atd.

Národní park Šumava je rozlohou 69 030 ha největším národním parkem v České republice a rozkládá se v nadmořské výšce od 600 do téměř 1400 metrů. Jeho nejvyšším bodem je vrchol Plechého (1378 m) na jižním okraji parku. Na území NP nalezneme 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení). Větší sídliště a střediska turistického ruchu leží podél hranic parku (Železná Ruda, Kašperské Hory, Vimperk, Volary, Prachatice, Horní Planá atd.). Více než 80 % území NP pokrývají lesy, které jsou i po restitucích většinou v majetku státu a jsou spravovány Správou NP a CHKO Šumava ve Vimperku.

Posláním Národního parku Šumava je chránit a uchovat jedinečné a lidskou činností málo dotčené přírodní území, zajistit jeho další nerušený vývoj a přispět jeho výzkumem k obecnému poznání vývoje přírody. Pracovníci národního parku také posuzují, jak lze nesporných hodnot svěřeného území využít k rekreaci a k šetrné turistice; samozřejmě způsobem, který neohrožuje přírodu v jejím přirozeném vývoji. Příkladem tu může být sousední Národní park Bavorský les v Německu, který výrazně přispěl k rozvoji celé tamní oblasti.

Území NP je podle intenzity ochrany přírody rozděleno do tří zón: I. nejcennější zóna (přísná přírodní) je ponechána svému vývoji bez zásahů člověka, II. zóna (řízená přírodní) zahrnuje již člověkem pozměněné lesní a zemědělské ekosystémy a lze ji v omezené míře hospodářsky využívat a III. zóna (okrajová) se značně člověkem pozměněnými lokalitami kolem obcí a na okraji parku umožňuje rozsáhlejší lidské aktivity.

Všechny aktuální informace o turistických aktivitách najdete na internetové stránce Správy NP a CHKO Šumava:www.npsumava.cz

Šumava v zimě je úplně jiný svět než v létě. Měkké vlny kopců zbělají a kraj se ponoří do ticha, které jen občas protnou řezavé zvuky ujíždějících lyží a odpichujících hůlek. Právě tady, v oblasti plání a slatí kolem Kvildy, se pravidelně každý rok naměří nejnižší teploty v České republice. Tento zdánlivě nevlídný zimní svět je však rájem lyžařů, kteří se sem do horských středisek sjíždějí za mimořádnými prožitky z celých Čech i ze zahraničí.

Především běžkaři si mohou vybrat mezi množstvím vzájemně propojených a značených tras s projetými stopami přímo v okolí Vimperka a dále hlavně v okolí Churáňova a na rozlehlých pláních kolem Kvildy a Modravy, ale i v okolí Stožce a Nové Pece. Milovníci běhu na lyžích tu mohou využívat tras, dlouhých desítky kilometrů a vedoucích atraktivním terénem. Pro lyžaře je tu zároveň připraveno odpovídající zázemí (příjezdová parkoviště, bufety a restaurace, ubytování a informační střediska s dostatkem informačních materiálů a map věnovaných právě lyžařským trasám).

Sjezdaři mohou využít sjezdovky a vleky v okolí Churáňova a na Zadově, na Kubově Huti, na Javorníku, v Nových Hutích, malé na Kvildě, v Českých Žlebech, ve Strážném a v Popelné.

Cykloturistika je stále populárnější a naše krajina je pro tento moderní druh sportovního vyžití zemí zaslíbenou. Nabízí se zde mnoho zajímavých tras hlavně v lesích a ve vyšších polohách a nové stále přibývají.

I pro silničáře jsou zde krásné trasy s táhlými sjezdy a dlouhými vyhlídkovými úseky. Pro ty, kteří si netroufnou na delší stoupání, je vhodné kombinované trasy s využitím "Zelených autobusů", které na některých trasách přepravují také jízdní kola. Také pro cykloturisty je ve všech šumavských infocentrech připraveno velké množství propagačních materiálů s podrobným popisem cyklotras.

Kdo chce zdejší kraj poznat opravdu co nejvíce, tomu se nabízí kombinace pěších výletů s tzv. "ekologickou dopravou". Linky těchto autobusů v hlavní sezóně vedou Šumavou od Boubína po Železnou Rudu a vhodně doplňují nejdůležitější turistické stezky. "Zelené autobusy" mají také návaznost na obdobný systém v blízkém Bavorsku a turistům se tak nabízí nepřeberné množství kombinací různých turistických tras na obou stranách hranice, na Šumavě i v Bavorském Lese. Podrobné jízdní řády těchto autobusů s názvem "Autobusem po Národním parku Šumava" jsou k dispozici ve všech turistických infocentrech.

Užijete si rozhledů z vysokých hor, divokých romantických údolí, zasněných náhorních planin i nekonečných hodin v osamělých lesích nebo potěšení ze zajímavých historických památek. A krásně je tu i mimo hlavní sezónu. Zvláště v “babím létě” a dále na podzim se lesy a kopce pokryjí pestrou paletou barev a množství hub láká k příjemnému i užitečnému strávení volného času.

Parametry ubytování:


Typ ubytování: Penzion

Stravování: bez stravy, snídaně, polopenze

Typ dovolené: Dovolená s dětmi, Dovolená na horách, Relaxační pobyty, Romantické pobyty, Aktivní dovolená, Cyklo dovolená, Dovolená na sjezdovce, Víkendové pobyty

Chcete-li se zeptat na cokoliv o tomto ubytování, stačí vyplnit níže uvedený formulář a stisknout tlačítko ODESLAT. Váš dotaz bude odeslán na e-mail provozovatele ubytování.

Vaše jméno:
Váš e-mail:
Váš dotaz:
 

... žádný příspěvek k tomuto ubytování ...


Úvodní strana
Pro provozovatele ubytování: